turbe

Rüyalar ve Yorumları | Muabbir

Rüyada Allah dostlarından birisinin türbesini ziyaret ettiğini görmek, hayır ve berekete delâlet eder. Peygamberlerden birinin türbesini görmek, hayır ve berekete ve o Nebinin şefaatine delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada Musa (a. s. ) ’ın türbesini ziyaret ettiğini görmesi, cennet ehlinden olmaya işarettir. Keza rüyada İbrahim (a. s. ) ’ın kabrini ziyaret ettiğini görmek, hayır ve berekete, kerem ve cömertliğe, Allah yolunda malı infak etmeye ve dinde salâha delâlet eder. Peygamber-i Zîşan Efendimiz’in Medine’deki mübarek kabrini ziyaret ettiğini görmek, hacca gitmeye, Şefaat-ı Nebiye ve Allah yolunda hicrete delâlet eder.

Rüyaların Anlamı | Müslim

Türbe görmek cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye; Türbenin saçaklarından su aktığını yahut üzerine yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder. Kişinin çektiği sıkıntılarının geride kalacağına işaret eder.


Türbe | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Türbe


Türbe Ve Mezarlık

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Nebilerden birinin türbe ve mezarini görmek, hayir ve bereket geleceğini müjdeler.

Bu rüyayi gören bekar ise evlenir, günahkar ise tövbe eder.

Rüyasında birinin mezarini kazdiğini görmek, o mezar sahibinin iyi bir insan olduğuna ve sevap islediğine delildir.

Nebilerden, sahabelerden veya dünyada iyi taninmis kimselerden birinin mezarini rüyasında ziyaret eden, kederden ve aci çekmekten ve sıkıntıdan kurtulur.

Bir mezarligi ziyaret ettiğini görmek, kanaat sahibi olmaya; mezarlari temizlediğini ve onardiğini görmek, dinine bagli olduğuna; rizkinin genisliğine; hasta ise iyileseceğine; bu rüyayi gören kadın ise bir erkek çocuk doguracağına; mezarlikta pislik veya çöp gibi seyler görmek, hayirsizliga delalet eder. Islam mezarliginda yagmur yagdiğini görmek, o yer halkina rahmet ve bereket geleceğine, mezarligin temiz ve bakimli görmek hayir ve berekete; mezarliğini harap ve mezar taslarinin yikik görmek, bunun aksine işarettir.

Rüyada türbe görmek, iyi amel yapmaya, hayir ve iyilikte bulunmaya ve günahlardan tövbeye işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi


Benzer Aramalar