saman

Büyük Rüya Tabirleri | Anonim

Bir kimsenin rüyada evine saman doldurduğunu ve ona malik olduğunu görmesi, çok mala, ucuzluk ve bolluğa, menfaat ve rızka delâlet eder.

Rüyada saman görmek, yedi vech ile tâbir olunur: a) Mal, b) Hayır, c) Nimet, d) Bereket, e) Murada nailiyet, f) Zafer, g) Rızık.

Rüyada samanı kasa, kutu, sandık gibi samanın konulmadığı yerde görmek veya onlara saman doldurduğunu görmek, yokluğa, kıtlığa ve rızkı samandan olan hayvanların helakine delâlet eder.

Rüyada samanlığa girdiğini ve kendi mülkü bulunduğunu görmek, zenginliğe, dünya ve ahirette murada ermeye delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada samanlığa ateş düşüp samanın yandığını görmesi, elindeki malın hükümet tarafından alınacağına veya bir belâya uğramaya delâlet eder.

Bir gün ve uyanık halde İbn-i Sîrîn hazretleri bir saman yığını görmüş ve şöyle demiş: -Keşke şu samanı rüyada görmüş olsaydım! Rüyada yanında saman olduğunu görmek, helal rızka, kuvvete, zafer ve şerefe, mal ve nimete delâlet eder.

Bazan da rüyada saman görmek, malı Allah yolunda sadaka olarak vermeye delâlet eder.

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Allame Meclisi

Rüyada evinin saman dolu olduğunu gören ucuzluğa ve bolluğa kavuşur.

Rüyada saman görmek zahmetle elde edilen mala, helal ve geniş rızka, kuvvete delalettir.

Rüya sahibinin kendine ait bir samanlığı olduğunu görmesi zenginliğe işaret eder.

Rüyada saman yediğini gören kimse, samanın parasını yer, yahut açlık, darlık ve açlığa düşer.

Bazı kere saman, malı sadaka olarak vermeye işarettir. Çünkü saman malın arttığına işarettir.

Bir kentte samanın bolluğu, bitkilerin çokluğuna delildir.

Rüyada görülen samancı yolculuktan meydana gelecek rızka işaret eder.

Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslam Alimi

Saman ve samanlık bolluğun, refahın belirtisidir.

Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir.

Rüyada saman ya da samanlık gören kişi kolay para kazanacak demektir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olmaya yorumlanır.

Rüya Yorumlama Sanatı | Ulema

Saman görmek çok mala, evine saman doldurduğunu görmek ucuzluk ve bolluğa, Bir yerdeki saman çokluğu bolluk ve berekete, Sacancı iğneciye yahut yolculuktan elde edilecek rızka delalet eder.

Rüyada saman veya samanlık görmek, kolay bir kazancı; samanlığa ot veya saman doldurmak, onun zengin olacağına işarettir. Saman ve samanlık bolluğun, refahın belirtisidir.

Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir.

Rüyada saman ya da samanlık gören kişi kolay para kazanacak demektir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olmaya yorumlanır. Saman, bolluğun, bereketin ve zenginliğin işaretidir. Yapmış olduğunuz her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu da düzelteceksiniz. Başkalarının iyiliği için kullanılacak paradır.

Rüyada saman görmek, her hangi çesidinden olursa olsun, hayir ve menfaate ve muradinin olacağına delildir. Çok saman gürenin mal ve nimeti artar.

Birine saman verdiğini gören, o kimseye malindan bir miktar verir, Saman aldiğini görmek mal ve nimetinin artmasina, murada ermege delalet eder. Saman görmek mal, hayir, nimet, bereket, murada ermek, zafer ile yorumlanır. Harman mevsiminde ve özellikle bugday samani görmek çok hayırlıdır.

Rüyasında samanliga girdiğini ve orasinin kendi mali görmek zenginlige ve dünya ve ahirette murada ermege işarettir. Samanliga ates düsüp yandiğini görenin malini hükümet elinden alir. Yahut bir belaya ugrayarak mali elinden çikar.

Rüyada saman yediğini gören, cahil de olsa, zengin olur.

Ebu Said El-Vaiz'e göre; rüyada saman görmek çok malla tabir olunur.

Rivayet ederler ki: Mansur bir gün rüyasında iki çuval saman yüklü bir esege binmis olarak bir köprüden geçtiğini görmüs.

Bunu o zamanin tabircilerine söyleyince: "bir olayla karsilasacak ve bu sayede dünyanin altinini toplayacaksin" demisler.

Bu rüya sonradan söylendigi gibi çikmis.

Bazi tabircilere göre; saman mal ile tabir olunur. Samanlik görmek, mal konulan sandik veya kasa ile de tabir olunur.

Rüyada bir hayvana saman verdiğini gören, islerinin düzelmesine gayret eder. Samani öteye beriye savurdugunu gören, malini lüzumsuz yerlere dagitir.

Bugday, arpa ve diger hububat samanlari görmek genel olarak mal ile yorumlanır.

Bir kimse, bir çok samani veya evinde ve kapisi önünde veya mahallesinde saman görse, her durumda hayir ve menfaate erisir.

Rüyasında bir hayvanin saman yediğini görmek, o hayvanin sahibinin hayir göreceğine, su üzerinde samanlarin yüzdügünü görmek, suyun sahibinin eline mal geçeceğine delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Saman, çok mala işarettir.

Evine saman doldurdugunu ve ona malik görmek, ucuzluk ve bolluktur.

Abdulgani en-Nablusi sunu nakletmistir ibn-i Sirin (R. A. ) uyanikken gördügü bir saman yiğinina bakarak "su samani rüyada da görmüs olsaydim" buyurdugu rivayet edilmistir.

Bazi tabirciler de, rüyada saman gören, kasa hazirlasin, demislerdir.

Rüyada saman, sahibi için maldir. Samanin, rüyayi gören kimse üzerinde eseri asikare olur.

Bazilari da saman, mesakkatle elde edilecek maldir. Çünkü saman toplanmak, dövülmekle elde edilir, demislerdir. Yaninda saman gören kimse helal rizik ve kuvvete nail olur, Rüyada saman yediğini gören kimse, samanin parasini yer, yahut yokluk, darlik ve açliga düser. Rüyada samani sandik ve kasa gibi samanin konulmadigi yere koymak, yokluga, kitliga ve nzki samandan olan hayvanlarin helak olmasina işarettir.

Bazi kere saman, mali sadaka olarak vermeye işarettir.

Bir sehirde samanin çoklugu, nebatatin çokluguna delildir.

Bugday samani, bugdaya, bakla samani, baklaya, nohut samani da nohuda işarettir Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz. Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.


Şaman | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Şaman


Samancı

Rüyalar ve Yorumları

Kişinin rüyada samancıyı görmesi, yolculuktan hasıl olacak rızka işarettir. Yine samancıyı görmek, ucuzluğa, bolluk ve berekete ve çok mala delâlet eder. ... Rüyalar ve Yorumları

Samancı

Rüyaların Anlamı

Rüyada samanciyi görmek, yolculuktan hasil olacak nzka delalet eder.

Bazan da igneci ile tabir edilir. ... Rüyaların Anlamı

Şamandıra

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Denizde şamandra hayırlı, iyi bir fırsattır.

Rüyada samandira görmek sagliga ve müjdeli bir habere yorumlanır. Samandira görmeniz. düsünce ve hareketlerinizde kararsizlik olduğuna, sizinle ilgilenmek isteyen kimselere karsi soguk ve manasiz hareketlerle karsilik verdiğinize işarettir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Samanyolu

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada gökyüzündeki samanyolu denilen yildiz kümelerini görmeniz, sizin hayati çok seven bir insan olduğunuzu ve çok iyi bir kalbe sahip olduğunuzu gösterir. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Benzer Aramalar