Asayla Put Devirmek | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Asayla Put Devirmek


Ampütasyon

Rüyalar Kitabı

Rüyada ampütasyon geçirdiğinizi, yani bir organınızın ameliyatla alındığını görürseniz bu, mal kaybına uğrayacağınız anlamına gelir. ... Rüyalar Kitabı

Kaput

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kislik bir kaput giydiğinizi görmek, çok büyük bir yerden bir yardım göreceğinize, sizi himayesi altina alacak bir büyük kimsenin bulunduguna ve sonunda bir ev sahibi olacağiniza yorumlanır.

Bazilarina göre; rüyada kaput görmek, sirla tabir olunur.

Rüyada üzerinde bir kaput bulunan bir kisi ile karsilastiğini görmek, kendisinden önemli bir sirrin saklandiğına, üzerindeki kaputu çikarip bir yere birakmak bu sirri meydana çikarilacağına işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Put

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada put görmek, yüzü güzel, ahlâkı kötü ve gaddar bir kimseye işarettir.

Bir kimsenin rüyada altın veya gümüşten yapılmış resimler görmesi, dünyalık mal ile tâbir olunur.

Rüyada putu gördüğünü ancak ona tapmadığını görmek, çok mala erişmeye delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada putları kırdığını ve onların şekillerini değiştirdiğini görmesi, yüksek bir rütbeye delâlet eder. Ve o kişi düşmanlarına galip gelir ve düşmanların hilesinden emin olur.

Rüyada pirinçten yapılmış hareketli küçük resimler görmek, ucuzluğa, bolluğa ve güzel bir duruma delâlet eder.

Rüyada altından yapılmış putu görmek, hem dinin zayıflamasına hem de malın elden gitmesine işarettir. Put gümüşten olursa, bu kere rüya sahibi bir kadın veya hizmetçi hakkında hıyanet ve kötü bir şey yapabilmek için dinini âlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Put

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada ağaç put görmek münafık kimseye, altından yapılmış put görmek faydasız mala, pirinçten put görmek ucuzluğa, bolluğa işaret eder.

Rüyada puta ibadet ettiğini gören kimsenin batıl bir şeyle meşgul olduğuna ve nefsani arzularını Allah’ın rızasına tercih etmesine tabir edilir.

Rüyasında altın veya gümüşten yapılmış bir resim görmek dünyalığa yorumlanır. Putları kırdığını veya şeklini değiştirdiğini gören kimse yüksek bir mevkiye ulaşır.

Düşmanlarına galip gelir ve onların hallerinden emin olur.

Rüyada putu görüp, fakat ona tapmadığını gören kimse mala mülke kavuşur. Putlar, iyi konuşamayan, ahmak ya da dilsiz olan kimselere tabir edilir.

Bir kimsenin taptığı put, bakırdan, demirden veya kalaydan olursa o kimse diniyle dünyayı talep eder ve rabbini unutur.

Rüyada emrinde bir put olduğunu gören kimse, sağır, dilsiz, iyi konuşamayan veya şaşkın bir halde bulunan bir hanımla evlenir.

Bu rüya bazen de zamana işaret eder. Putun organlarında meydana gelen şeyler ise o zamanın halkında meydana gelir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Put

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Put yüzü güzel ancak kişiliği kötü ve insafsız bir adama yorumlanır.

Rüyada altın bir puta tapılıyorsa, Allah’a ibadet edeceğine yorumlanır.

Rüyasında putları kırdığını gören kimse yüksek bir makama çıkacak erişip düşmanlarını alt edecek demektir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Put

Rüya Yorumlama Sanatı

Cafer Sadık: Rüyada put görmenin üç tabiri vardır:

1-Yalan ve batıl

2-Hilekar münafık

3-Fesat ehli hain kadınAllame Meclisi: Put görmek; batıl bir yolla karşılaşacağınıza ve bundan sakınmanız gerektiğine işarettir.

İbn-i Sirin: Puta tapmak, batıl yolda olmaya ve Allah’a yalan isnat etmeye işarettir.

Çubuktan yontulmuş bir puta tapmak; münafıklığa…

Gümüşten yapılmış bir puta tapmak; nefsine uyarak size meyledecek bir kadına yaklaşacağınıza…

Kendinizi bir putun altından görmek; kötü bir işe ve mal toplamaya…

Demir veya bakır put görmek; din aracılığıyla maddi çıkar elde etmeye işarettir.

Kirmani: Cevherden yapılmış put görmek; hükmetmek ve mürit toplamak için dinin araç edileceğine…

Putun cevherden ayrılıp uzaklaştığını görmek; dinden amacınızın haram mal elde etmek olduğuna…

Evinizde put olduğunu görmek; aklınızı ve bilğinizi kullanamayacağınıza ve ne yapacağınızı şaşıracağınıza işarettir.

... Rüya Yorumlama Sanatı

Put

Rüyalar ve Yorumları

Şekil ve çehre güzelliği olmakla birlikte gaddar olan insana, ahmak ve dilsiz kimselere; Put bazen, kişinin aşırı ilgi gösterdiği ve onu ibadet ve kululktan alıkoyan eşe, çocuğa, mal ve dünyalığa, paraya, şöhrete, sevgiliye vb. gibi şeylere; nefsinin isttek ve arzularına, Puta tapmak, ortaya attığı yanlış görüş ve düşüncelerle Hakka yalan isnad etmeye, ilahi gazabı gerektirecek hal ve hareketlere, Puttu gördüğü halde ona ibadet etmediğini görmek çok mala kavuşmaya yahut birine aşık olmaya, Put bazen 'zaman'a ve o zaman içinde yaşayanlarda meydana gelecek değişikliklere, Putun yüzüstü düştüğünü görmek heva ve heveslerinı kırarak olgun müslüman olmaya yahut batıl görüş ve ideolojilerin hükmünün sona ermesine, Putları kırmak yahut onların şekillerini değiştirerek çirkinleştirmek yüksek makam ve derecelere, düşmanı kahredip onun hilesinden emin olmaya; Put bazen kenidni beğenmiş kadına delalet eder. Put yüzü güzel ancak kişiliği çirkin ve acımasız bir adama işarettir.

Rüyada altından bir puta tapılıyorsa, Allah'a ibadet eden bir kimseyle yakınlık edeceğine; putları kırdığını veya şeklini bozduğunu görmesi o kimsenin yüksek bir mertebeye erişip düşmanına üstün geleceğini gösterir. Put yüzü güzel ancak kişiliği kötü ve insafsız bir adama yorumlanır.

Rüyada altın bir puta tapılıyorsa, Allah'a ibadet edeceğine yorumlanır.

Rüyasında putları kırdığını gören kimse yüksek bir makama çıkacak erişip düşmanlarını alt edecek demektir.

Rüyada put görmek, güzel yüzlü, iyi ahlakli insanlara delalet eder.

Rüyada bir putun önünde tapindiğini görmek.

Allah'a (cc) karsi büyük günah islemis olduğuna işarettir.

Eğer put agaçtan yapilmis ise zalim münafik bir kimse ile arkadaslik yapilacağına işarettir. Gümüsten ise, bir hizmetçi kadına yaklasarak onunla sinsice dostluk kurmaya delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen put, güzel yüzlü, ahlakli gaddar insanlara işarettir.

Rüyada puta taptiğini gören kimse, meydana çikarmis olduğu batil görüsüyle Allah'a yalan isnat eder.

Eğer taptigi put agaçtan ise, zalim ve münafik büyük bir kimseye yaklasir. Taptigi put gümüsten ise, o kimse bir kadına veya hizmetçi kadına haince veya sinsice yaklasmak ve kendisini ona emin göstermek için dince makbul görülecek bir amel yapar. Yaptigi put altindan ise mesru olmayan bir amel yapar ve Allah-u Teala'nin bugzettigi bir kimseyle alaka kurar ve o kimseden, ona fenalik erisir. Ona tazminat ödemesinden ve malinin elinden çikmasindan korkulur. Taptigi put bakirdan, demirden veya kalaydan olursa, o kimse dinine karsilik dünyayi talep eder ve Rabbisini unutur.

Rüyada birçok puttan birisini gören kimse, uzak bir yolculuga çikar.

Rüyada altin veya gümüsten yapilmis resim gören kimse, dünyaliga erisir.

Rüyada, pirinçten yapilmis hareketli küçük resimleri görmek, ucuzluga, bolluga, güzel bir duruma ve yolculuga; büyük resimleri görmek ise, sıkıntıya işarettir.

Rüyada görülen resimler, rüya sahibinin istedigi ve arzu ettigi evlata işarettir.

Rüyada puta ibadet ettiğini gören kimsenin batil bir seyle mesgul olduğuna ve nefsanî arzularim Allah (C. C. ) 'in rizasina tercih etmesine işarettir.

Altindan yapilmis putu görmek, rüya sahibinin dininin zayiflamasiyle beraber malinin gitmesine işarettir.

Eğer put gümüsten olursa, o kimse bir kadın veya bir hizmetçi hakkinda hiyanet ve kötü bir sey yapabilmek için dinini alet eder.

Rüyada putu görüp, fakat ona tapmadiğini gören kimse, çok mala kavusur.

Rüyada put görmek, kadına veya bir erkege asik olmayada işarettir. Putlar, iyi konusamayan veya ahmak ya da dilsiz olan adamlara, söhret, mal, sevgili, koca, çocuk, vs. gibi insani mesgul eden ve Allah'a ibadet etmeye mani olan seylere işarettir.

Rüyada maiyyetinde bir put olduGunu gören kimse, sagir, dilsiz, iyi konusamayan veya saskin bli halde bulunan bir kadınla evlenir yahut onun böyle bir çocugu dogar. Putlan kirdiğini veya herhangi bir sekilde onlarin sekillerim çirkinlestirdiginffli gören kimse, yüksek bir rütbeye erisir, düsmanlarina galip gelir ve onlarin hilelerinden emin olur.

Rüyada put görmek; kısa bir süre içinde uzak diyarlara yolculuğa, puta tapmak; deliliğe, putu kırmak; mutsuz bir hayatın başlangıcına işarettir. ... Rüyalar ve Yorumları

Puta Tapmak

Rüyaların Anlamı

Rüyada puta taptığını görmek, Allah’tan yüz çevirmeye, batıla koşmaya, nefsanî arzularını Allah’ın rızasına tercih etmeye işarettir.

Rüyada tapılan put ağaçtan ise, rüya sahibi dini ile zalim ve münafık büyük bir kimseye dost olur.

Eğer put bakırdan, demirden veya kalaydan olursa, bu rüya, diniyle dünyayı talep etmeye ve Cenab-ı Hakk’ı unutmaya alâmettir.

Bazı kere de rüyada görülen putlar, iyi konuşamayan veya ahmak ya da dilsiz olan kimselere delâlet eder. ... Rüyaların Anlamı

Puta Tapmak

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyasında agaçtan bir haça taptiğini gören, kötü ve münafik biri ile arkadaslik kurar.

Bir rivayete göre, birine yalan söyleyip iftira ederek yaklaşmaya çalisir.

Eğer haç gümüsten ise bir kadına layik olmadigi sekilde davranir.

Eğer altindan ise, istemedigi bir ise baslar ve ondan zarar görür.

Eğer bakirdan veya demirden ise, sadece dünya islerinden medet umar.

Eğer tastan ise kalbi tas gibi olan bir adama yaklasarak ondan menfaat umar.

Eğer topraktan ise kendisine bile taydasi olmayan bir adama arkadas olur.

Bir haça ibadet ederek ona bir sey söylediğini veya onu öpüp sevdiğini görmek, kendisine hiç bir faydasi dokunmayacak kisilerle konusup dost olmaya ve onlardan sonunda zarar göreceğine işarettir.

Cafer-i Sadik (ra) bu rüyayi üç sekilde tabir ediyor: Batil yalan, yalanci, hileci ve yalanci insan.

Abdulgani Nablusi'ye göre ; rüyasında bir puta taptiğini gören, nefsinin hevesine kapilarak Allah'ın (cc) rizasini unutup batil islerle ugrasir. Tabircilerden bazilarina göre; rüyada put görmek bir kadınin veya çocugun sevgisine delalet eder.

Rüyada haç görmek insani ibadetten alikoyan seylere işarettir. Yaninda bir haç tasidiğini gören, baska bir dinde olan bir kadınla evlenir. Yahut sagir, dilsiz bir kadınla arkadaslik eder ve öyle bir çocugu olur. Ibrahim El-Es'as'a göre; rüyada haç görmek, isinde sebat ettiğine delalet eder.

Bir haçi kirdiğini, yahut onu sürüklediğini gören. yüksek bir menzile erisir, düsmanlarina üstün gelerek onlarin serrinden emin olur.

Rüyada haç görmek bir rivayete göre güzel, boylu poslu, akilli bir kadına ve baska bir rivayete göre de, ahmak ve kibirli bir kadına delalet eder.

Rüyada bir haç satin aldiğini görmek, eğer aldigi haç kiymetli bir seyden yapilmis ise, güzel bir kadına, degilse, çirkin ve ahlaksiz bir kadınla evlenmege yorumlanır. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi


Benzer Aramalar